BİYOGRAFİ

BİYOGRAFİ

Baba tarafından Bitlis Baykan, Anne tarafından Siirt Kurtalan’lı olan büyük bir Ailenin 7. Çocuğu olarak  Kurtalan’da dünyaya geldi. Henüz çocuk yaşta başladı müziğe olan ilgisi. İlkokul çağlarından itibaren  bando takımında yıllarca Borazan çalarak yeteneğini göstermeye başlamıştır. Müziğe ve spora karşı çok ilgiliydi. Müzik ve Spor alanın da yeteneklerini okuldaki tüm branşlarda yarışma ve gösteriler de görev alarak tek tek göstermeye başlamıştı.

Henüz çocuk yaşta ailenin göç etmesi sebebi ile Kocaeli Gölcüğ’e yerleşir ve burada Gölcük Belediyesi Şehir Tiyatrolarında görev alarak sanat hayatı başlar. Yıllarca tiyatro oyunculuğu ve müziği bir arada yürütmüştür. Gölcük depremi sonrası tek başına İstanbul’a  yerleşerek sanat hayatına profesyonelce devam etmek için ilk adımı atmıştır.

2010 yılında Şükrü Uğurluel ve Ceyhun Çelik yönetmenliğinde ‘’NEDEN’’ adlı ilk profesyonel albümünü  piyasaya sunarak müzik hayatına ilk adımı attı.  Neden şarkısına çektiği ilk video klibini halkın beğenisine sundu.
2011 yılında Hatem Tutkus yönetmenliğinde ‘’Giden Gider’’ adlı albümünü piyasaya çıkartarak, albümün  ismini alan Giden Gider’e ikinci video klibini çekti ve sevenleri ile buluşturdu. 2012 yılından 2019 yılına kadar sanata hayatına ara verdi. Müzik hayatının bir parçası olduğu için kaldığı yerden devam etmeye karar verir.

2019 yılında Suat Sakarya’nın yönetmenliğinde ‘’Paşa Paşa Geleceksin’’ adlı tekli çalışması ile tekrar sanata hayatına müziğe kaldığı yerden devam etti.

2020 yılında Türkiye’de ilk defa tek çatı altında hepsi bir arada sloganı ile yola çıkarak, içinde atölyeler ile prodüksiyon stüdyoları olan Bersez Sanat Fabrikasını kurdu. Gençlere doğru yolu göstermek, onların projelerine destek olmak ve sektöre yeni yetenekler kazandırmak için hizmet vermeye başlamıştır.

2021 yılında Gürkan Keser yönetmenliğinde ‘’Bana Değer ki’’ şarkısının  hazırlıkları yapılıyor ve sevenleri ile yeni şarkısını buluşturmanın heyecanı içinde bu aralar.

 

Besteci, Söz Yazarı, Oyuncu, Sunucu  Müzisyen
Bersez Sanat Fabrikası CEO
Bersez Kültür Sanat Gençlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı
Siirt Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi
Siirt Vakfı Kültür Sanat Platformu Başkanı
Sosyal Sorumluluk Proje Yönetici ve Gönüllüsü
SAYGILARIMLA
MUSTAFA SEZGİN

İletişim Bilgileri

Kartaltepe mah Sedat Simavi Sk. No:15 Bakırköy 34145 İstanbul

MENAJERLİK : BERSEZ PR - 542 566 59 91

mustafasezginofficial@gmail.com

Abone Ol

Son Etkinlikler