Baba tarafından Bitlis, Anne tarafından Siirt’li olan büyük bir Ailenin 7. Çocuğu olarak  Siirt’in Kurtalan ilçesinde dünyaya geldi. Atatürk ilkokulunda okuduktan sonra ailesi ile birlikte Kocaeli Gölcüğe yerleşir. Gölcük Merkez Ortaokulundan mezun olduktan sonra Güzel sanatlar lisesine ve konservatuara gitmeyi çok istiyordu. Bu duruma ailesi karşı çıktığı için okul hayatını sonlandırarak devam etmek istemedi.

Gölcük Belediyesi Şehir Tiyatroları ve bazı özel tiyatrolarda bir çok oyunda oynayarak müzikteki yeteneğinin yanında oyunculuk yönünüde ortaya çıkarmıştır. Böylece hem müzik, hem oyunculuk  karıyerine  alaylı  da olsa başlayabilme şansını elde etti. 1999 Gölcük depreminde  oradaki acı felaketi deyim yerindeyse tam merkezinde birebir yaşadı. Sanat yönü güçlü olduğu için Depremzedelere Moral ve Motivasyon olması sebebi ile sanatsever kişilerden oluşan gönüllü arkadaş grubu ile birlikte yaklaşık  2 yıl boyunca bir çok sosyal sorumluluk projelerine ve aktivitelere imza atmıştır.

2001 yılında müzik kariyerine başlangıç yapmak için tek başına İstanbula yerleşmeye karar verir. Yıllar sonra verdiği mücadele sonucunda 2010 yılında kendi imkanları ile yaptığı  ve müzik sektörüne kazandırdığı NEDEN adlı albümü ile profesyonel müzik kariyerine ilk  adımı attı. İlk video klibini ise bu şarkıya çekmiştir. Hemen ardından 2011 yılında GİDEN GİDER  adlı albümünü yaparak müzik severlerin beğenisine sundu. Daha sonra özel sebeplerden dolayı 2012 yılında müziğe ara verdi. 7 senelik aradan sonra müzik kariyerine kaldığı yerden yeni çalışması olan “Paşa Paşa Geleceksin” adlı vide klibini ocak 2020 de sevenleriyle buluşturdu.

Bağlama, Org, Gitar, Darbuka çalabilen, aynı zamanda  Oyuncu, Sunucu, Şarkı Sözü Yazarı, Besteci olan bir şarkıcıdır.

Saygılarımla

Mustafa SEZGİN